Vlastimil Horváth , vítěz druhého ročníku soutěže Superstár zavítá 28.02. Do Jihlavy na Krajskou soutěž Vysočina hledá talent, kde vystoupí se svojí kapelou a zahraje skladby z nové desky.

1. Vlasto, tuto otázku si asi dostával poměrně často, ale přesto se zeptám. Posunula tě soutěž Superstar tím správným směrem a splnila tvá očekávání?
Byla to pro mě určitě jedna z největších a nejzásadnějších změn v mém životě, ať už v pozitivním nebo negativním směru. Nemohu říct, že by tato soutěž splnila mé očekávání, to spíše naopak, ale každopádně mi umožnila jistý start do světa profesionální hudby. Jsem rozhodně na své vítězství v této soutěži velice hrdý a rád na vše okolo ní vzpomínám, nicméně je to pro mě dnes již minulost a já jdu neustále dál svým vlastním směrem.

2. Dostal jsi nabídku vystoupit jako host ještě na nějaké jiné pěvecké soutěži, než je krajské kolo soutěže Vysočina hledá talent 2015?
Ano, pár takových nabídek jsem dostal a většinou jsem je neodmítl. Věřím, že i právě v Jihlavě to bude fajn.

3. Myslíš, že má v dnešní době někdo šanci se v showbyznysu ještě prosadit?
Určitě ano, jen je to o dost těžší než například před deseti lety. Trh je velice zahlcený a ani vítězství v pěvecké soutěži už dnes nemá takový dopad jako dříve. Na druhou stranu je to dobrý začátek, a když má člověk opravdu talent a trochu štěstí, tak se to může podařit.

4. Máme tu jednu otázku od návštěvnice JNB. Čím byste se živil, co by vás bavilo, kdybyste neuměl zpívat?
Kdo ví? Mou druhou vášní byl vždy sport, a to už od dětství, tak možná něco v tomto oboru. Jak se říká, rukama jsem pracoval také, takže i toto mám dobře vyzkoušené. Jedno vím ale zcela určitě. Ať už bych se živil v životě čímkoliv, hudba by v mém srdci vždy měla své místo.

5. Nelituješ toho, že si v minulosti vstoupil do takové soutěže?
Určitě nelituji. Splnil se mi velký sen, o kterém jsem si mohl nechat jen zdát.

6. Co připravuješ nového, na co se posluchači mohou těšit?
V létě minulého roku jsem vydal mé nové autorské cd s názvem TO MÁME ZNÁT, ke kterému jsem na podzim se svou kapelou odjel menší klubové turné. Právě teď se chystám natočit svůj třetí videoklip k tomuto novému albu, bude k písni KOUSEK MÝHO JÁ. No a poté pojedu opět se svou kapelou druhou část klubového tour, tentokrát v trochu širším obsazení.

7. Myslíš, že by se takové soutěže měly rozrůstat?
Ano, proč ne? Ale záleží na tom, o jakém typu soutěží je řeč. Takový druh soutěže, ze které jsem vyšel já, by se rozhodně měl omezit. Nerad bych, aby to vyznělo nějak špatně, ale televize naprosto zahltila tento národ tímto formátem, čímž většinu populace naprosto znechutila. Má to pak bohužel negativní dopad na většinu zpěváků, kteří touto soutěží prošli. Jak se říká, čeho je moc, toho je příliš – a toho je potřeba se v tomto případě držet.

8. Co by si chtěl vzkázat vítězovi letošního ročníku Vysočina hledá talent?
Vítězovi bych popřál hodně štěstí! Aby jeho výhra byla odrazovým můstkem v jeho/její hudební kariéře.