Ondřej ,,Plešoun,, Němec ,
Toto jméno je už hezkou řádku let spojováno s kulturou na Vysočině i mimo tento region. Jaký názor má Ondřej Němec na kulturní dění na Jihlavsku ?
Kultura v Jihlavě? To je tvrdý oříšek  už dlouho. Pořádám koncerty již od roku 1997 a myslím, že je to těžší a těžší. Jihlava je dá se říct mrtvé město na hudební produkci v poměru počtu obyvatel.
Jak si vysvětlujete, že návštěvnost Hudební produkce v Jihlavě je tak malá?
Je to dáno dobou. Všichni se honíme za prací a když máme chvilku volno, trávíme ho u televize, nebo na chatách. Navíc Jihlava je žánrově spíš diskotékové město. Ono když tu máte 5 diskoték a všechny jsou o víkendu plné, je jasné kde všichni jsou.
Jste spolumajitel společnosti CN-MUSIC s.r.o. , spolupracujete třeba s magistrátem, nebo Krajem ?
Pokusil jsem se o to jednou a to před 4 roky , kdy jsem pořádal ve spolupráci s p. Podhorskou z DKO koncert kapely DOGA a Morava. Tato zkušenost mě utvrdila, že birokracie naší radnice je tak velká, že raději sháním půl roku sponzory, než abych kvuli dotaci 20 tisíc na pronájem sálu tři týdny lítal po úřadu a vyplňoval stohy papíru, kde celý obsah se dá obsáhnout  na tři listy. Rockové koncerty nikdy nebyly pro radnici zajímavé a nesešli se s kladným ohlasem.
Vaše společnost je provozovatelem Hudebního clubu Ježek. Jaká je návštěvnost u vás?
Rok od roku horší. Když se vám podaří dostat do Jihlavy kapelu , která se řadí mezi špičky české rockové scény a přijde 60 lidí, je to smutné a bohužel se pak stává, že to sem už tu kapelu po druhé netáhne.
A vy pořádáte pouze rockovou scénu?
Ne, to by club dlouho nefungoval. Měli jsme na clubu i písničkáře  Jirku Schmitzeza, nebo Kejaka, Romana Dragouna, Poutníky apod.  V Jihlavě je cca třista fanoušků rockové scény a ty nedonutíte chodit každý víkend na koncert.

Co říkáte na kauzu okolo Jihlavského